Chcesz schudnąć? Dlaczego?

Chcesz schudnąć? Dlaczego?

Masz za sobą wiele podejść. Kilka sukcesów i kilka porażek. Wiesz jak schudnąć.

Tym bardziej nie rozumiesz, dlaczego pewnego dnia budzisz się i ważysz więcej, niż przed odchudzaniem. Ogarnia Ciebie wtedy bezsilność, pojawiają się złe myśli o sobie. Te myśli i emocje kłębią  się w głowie, presja jest trudna do zniesienia. Najmniejszy ruch sprawia Ci trudność. Dyszysz, pocisz się wchodząc po schodach czy podbiegając. Spotkania ze znajomymi są dla Ciebie stresujące. Kiedy kogoś spotykasz, przyklejasz uśmiech, pozorujesz duży dystans do siebie i swojej nadwagi. Jednak w głębi serca czujesz smutek i bezsilność, dlatego kiedy jesteś sama z twarzy znika uśmiech, przestajesz udawać, pojawiają się łzy. Cały czas wierzysz, że znajdziesz dietę cud, która w mig, z prędkością światła uczyni Ciebie szczupłą. Wierzysz, że dzięki diecie cud przeniesiesz się w nową rzeczywistość, w której inni patrzą na Ciebie z podziwem i zazdrością, a w każdym sklepie znajdujesz idealnie dopasowane ubrania. W tym nowym świecie czujesz się wartościowa, sprawcza, silna. Twoje dzieci, koledzy,  partner z dumą pokazują się w Twoim towarzystwie. Wraca pewność siebie, pozwalasz uwieczniać siebie na zdjęciach, a nie tylko je robisz. Potrafisz to sobie wyobrazić, bo nie raz już tego doświadczałaś, kiedy chudłaś. Kupowałaś ubrania kilka numerów mniejsze, stopy nie wylewały się ze szpilek, sukienka podkreślała Twoje kobiece kształty, a koledzy wodzili za Tobą wzrokiem.

Pamiętasz swoją drogę do “sukcesu”? 

Zawsze była dieta, zakupy, pudełka, lista zakazów. Były też imprezy, podczas których wszyscy jedli a Ty….wymyślałaś wymówki: ‘nie piję, wracam autem”, “muszę odwołać nasze spotkanie, źle się czuję”. 

Masz już tych zmagań? Potrzebujesz wyjaśnienia jak odnaleźć się w świecie w którym, jest tak wiele “cudownych” sposobów uzyskania szczupłej sylwetki. Skorzystałaś już z tylu kuszących rozwiązań. Każdy sposób miał być skuteczny, jednak okazał się rozczarowaniem. Zostałaś z poczuciem winy, z myślą “coś jest ze mną nie tak, bo ta metoda na mnie nie działa”. Mimo, że tak wiele przeszłaś i tak wiele trudu w to włożyłaś, to patrząc z perspektywy dostrzegasz, że biegasz jak chomik w kołowrotku. Biegniesz do przodu i nie uzyskujesz tego do czego dążysz.

Czy chciałabyś przestać dopasowywać się do rozwiązań, które nie są dla Ciebie? Jak byś się czuła, gdybyś znalazła rozwiązanie skuteczne długofalowo? Jak by to było kupować to, co Ci się podoba a nie to, co pasuje? Jak by to było gdybyś potrafiła z szacunkiem, miłością i troską patrzeć na siebie w lustrze? Jak by to było jeść kiedy czujesz głód, a nie dlatego, że taka jest zasada? Czy chciałabyś cieszyć się smakiem jedzenia? Z radością świętować w restauracji swoje osiągnięcia czy rodzinne spotkania ? Czy wierzysz jeszcze, że to możliwe? Czy chcesz odkryć jaka osoba kryje się pod maskami, które zakładasz? 

 

Czy zainwestujesz czas oraz ostatnie resztki sił, aby znaleźć rozwiązanie, które da Ci siłę, sprawczość, wzmocni pewność siebie, a efektem ubocznym będzie szczuplejsza sylwetka, lepsza forma, poprawa stanu zdrowia?

Bez Twojej decyzji, aby pójść inną drogą niż dotychczasowe, które nie prowadziły do celu, nie zmieni się absolutnie nic. Wszystko pozostanie tak, jak jest obecnie. Pozostając przy status quo wybierasz to co znane, to co bezpieczne, to co już bardziej Ciebie nie rozczaruje, pomimo że nie przynosi żadnych znaczących efektów. Towarzyszy temu jednak złudzenie, że może tym razem będzie inaczej, że tym razem na pewno się uda. Jednak rozwiązanie dobre dla Ciebie musi uwzględniać wyłącznie Twoje potrzeby i Twój kontekst, Twoją sytuację życiową.

Czy wiesz zatem dlaczego chcesz ważyć mniej? Dlaczego z taką determinacją do tego dążysz? Dlaczego tak wiele jesteś w stanie poświęcić? Pierwsza odpowiedź na pytanie “dlaczego chcesz być szczupła”, mimo że taka oczywista i wydaje się jedyna, jest niczym największa z matrioszek. Kolejne pytania: “dlaczego” odkrywają następne, głęboko ukryte powody – tak jak następujące po sobie coraz mniejsze matrioszki. Kiedy w końcu dojdziesz do właściwego powodu, znajdziesz swoje prawdziwe, autentyczne osobiste DLACZEGO.

Dlaczego chcę być szczuplejsza?


Bo chcę swobodnie kupować rzeczy w sklepie. Dlaczego? Żeby lepiej wyglądać. Dlaczego? Żeby ludzie zaczęli mnie dostrzegać. Dlaczego? Żeby doświadczyć, że jestem warta zauważenia. Dlaczego? Żeby poczuć, że jestem wartościowa taka, jaka jestem.

Czasami świadomie obawiamy się użyć słowa/pytania klucza “dlaczego”, boimy się odkryć przestrzenie naszego wnętrza. Obawiamy się tego, co zobaczymy za otwartymi drzwiami. Dlatego właśnie warto skorzystać z pomocy osoby, która będzie Tobie towarzyszyć w tym procesie. Specjalisty, który poda Ci klucz “dlaczego” i wskaże drzwi, a potem poczeka cierpliwie, aż Ty sama otworzysz drzwi do wyjścia z tego kołowrotka. Osoba ta, będzie Tobie towarzyszyć dopóki nie osiągniesz swojego celu – dojdziesz do Twojego prawdziwego i unikalnego DLACZEGO.

Znalezienie Twojego unikatowego DLACZEGO pozwoli Ci łatwiej dopasować rozwiązania do wyzwań, które masz przed sobą. Pokaże Ci kierunek, w którym masz zmierzać, dzięki czemu szybciej dojdziesz do celu i unikniesz ślepych zaułków.