O nas

Poznaj naszą historię

Witamy Cię w sieci poradni Mój Dietetyk. Jesteś ciekawy dlaczego działamy, co było bodźcem i motywacją do powstania pierwszego gabinetu dietetycznego, a z czasem kolejnych poradni w całej Polsce? Dlaczego pomagamy ludziom w walce ze zbędnymi kilogramami i odzyskaniu radości z życia? Dlaczego uczymy, motywujemy i kształtujemy w innych dobre nawyki żywieniowe?

zdrowa dieta

Usiądź wygodnie i przeczytaj historię Marty.

odchudzanie
+ 20 kg

Poznaj Martę

– osobę otyłą, z różnymi obawami, które ograniczają ją w codziennym życiu.

Marta stara się być wesołą, towarzyską osobą i prowadzić normalny tryb życia. Nie lubi myśleć o swoim problemie z nadwagą, więc z reguły unika tematu i zachowuje się tak jakby go nie było. Są jednak momenty, kiedy otyłość mocno jej doskwiera…

Marta nie chce iść do wesołego miasteczka, bo boi się że nie zmieści się w krzesełku rollercostera. Nie chce jechać na spływ kajakowy, bo boi się, że nie zmieści się w kajaku. Nie jedzie również ze znajomymi na wakacje w góry, bo ma obawy, czy dotrzymam im tempa w chodzeniu po szlakach.

Za każdym razem, w każdej z tych sytuacji, Marta wstydzi się przyznać do swoich obaw, więc nikomu nie mówi jak się czuje i co ją trapi, za to coraz częściej recytuje fałszywe wymówki – że czegoś nie lubi, że nie ma czasu się spotkać, że ma inne plany – tym samym odsuwając się powoli od życia towarzyskiego.

Wiesz dlaczego tak się dzieje? Nie, nie dlatego, że Marta jest tchórzem i nie, również nie dlatego, że jest z natury nieśmiała.

odchudzanie Czas pozytywnych
zmian
odchudzanie
+ 10 kg

Mimo wcześniejszej aktywności, Marcie przytrafiały się w życiu sytuacje, które w jej ocenie były okropnie upokarzające, np. na kursie nurkowania nie było dla niej odpowiedniego rozmiaru damskiej pianki, więc musiała ubrać męską, a na grillu u znajomych pękło pod nią plastikowe krzesełko. Podobnych sytuacji było wiele. To właśnie one spowodowały, że Marta zaczęła się nieustannie oceniać, straciła poczucie własnej atrakcyjności i pewności siebie, którą wcześniej przecież w sobie miała – ale nie dała za wygraną! Marta zdała sobie sprawę, że potrzebuje pomocy i tę pomoc znalazła.

odchudzanie
+ 5 kg

Przyjaciółka namówiła Martę, aby poszła do dietetyka. Tak też się stało. Zmotywowana Marta zawzięła się w sobie i w ciągu 5-miesięcznej kuracji schudła 20 kilogramów!

“To był trudny czas, ale mój dietetyk dość dobrze mnie do tego przygotował. Wyznaczył rozpoczęcie kuracji na spokojny okres w moim życiu, analizował ze mną co przede mną, jakie trudne momenty, jakie wyzwania i zachęcał bym zaplanowała jak im sprostać. Był dobrym coachem. Trochę gorszym dietetykiem. Nie zapomnę momentu kiedy moja Pani dietetyk zapytała czy jest coś co chciałabym włączyć do jadłospisu – był maj, zrobiło się ciepło, odpowiedziałam, że mam ogromną ochotę na lody. Na co usłyszałam odpowiedź: “Miałam na myśli coś zdrowego”. Dało mi to do myślenia i wręcz przestraszyłam się – bałam się, że już nigdy nie będę mogła sobie pozwolić na kulinarne przyjemności. Moja Pani dietetyk nie nauczyła mnie jak to robić… Mimo to, kuracja, którą przeszłam odmieniła moje życie. Przestałam być otyła, po raz pierwszy w życiu. To tak jakby dostać drugą szansę, wygrać z ciężką chorobą. Nagle znikają setki ograniczeń. Nagle masz poczucie sprawczości. Nagle czujesz się atrakcyjna. Masz ogrom energii i czujesz radość, bo przestajesz na każdym kroku zastanawiać się, co w związku z tym, że jesteś otyła. Uczysz się być szczęśliwa, niezależnie od czynników zewnętrznych czy otoczenia.”

Mójdietetyk Osobisty sukces
przekuty w osiągnięcia
zawodowe
Mójdietetyk
- 5 kg

Odmieniona Marta postanawia wziąć dalej sprawy w swoje ręce – chce wiedzieć więcej na temat zdrowego odżywiania, bilansowania posiłków, dlatego wybiera studia podyplomowe z dietetyki.

“Na studiach nauczyłam się bilansować dietę tak, by móc sobie pozwolić czasem na lody czy pizzę, by nie żyć w świecie ciągłych ograniczeń, jak proponowała moja pani dietetyk. Wiedziałam, że ludzie otyli jedzą, bo lubią jeść i zalecania im jedzenia sałaty, płatków owsianych, jogurtu naturalnego i piersi z indyka z grilla, nigdy nie będzie rozwiązaniem długofalowym. Wiedziałam, że trzeba im smakowo dogodzić, by byli w stanie zmienić swoje przyzwyczajenia na dłuższą metę.”

Mójdietetyk
- 10 kg

Rok po osiągnięciu wymarzonej sylwetki, Marta rozpoczęła przygotowania do otwarcia poradni dietetycznej. Po niedługim czasie założyła firmę Mój Dietetyk, by móc podzielić się z innymi ogromnym poczuciem szczęścia, które odczuwała w sobie po odchudzeniu się o 20 kg. Umożliwienie ludziom takiego samego doświadczenia, dawało Marcie napęd i siłę do działania w tworzeniu Mojego Dietetyka. To stało się jej misją i prawdziwą pasją!

Doświadczenie Marty, pozwoliło wypracować ofertę kuracji dla osoby otyłej godzącej jej potrzebę schudnięcia i preferencje kulinarne. W ten sposób Mój Dietetyk wyznaczył główny trend postępowania dietetycznego na polskim rynku.

- 20 kg

“Teraz jestem szczęśliwa. Ty również możesz przejść na moją stronę”

“Stale się rozwijamy, prowadzimy gabinety w całej Polsce i przede wszystkim nie zapominamy o słuchaniu osób, które się do nas zgłaszają. To Wasze problemy, z którymi do nas przychodzicie sprawiają, że dopasowujemy ofertę usług do konkretnych potrzeb. Zatrudniamy specjalistów, którzy odpowiednio motywują i pomagają Wam wypracować i stopniowo wprowadzać odpowiednie zmiany żywieniowe w życie.”

Marta Marzec – dyrektor sieci poradni Mój Dietetyk

×