Szczecin, ul. Kadłubka 41, piętro 1, lok. 9

Skuteczne odchudzanie w Szczecinie

Dietetyk Szczecin – kliniczny, PCOS

Jak stracić na wadze? Zmień dietę na Szczęśliwy Sposób Odżywiania! Jedz smaczne posiłki, bez poświęceń, chudnij! Odmień swój stan zdrowia już od pierwszego etapu kuracji. Nie stosuj suplementów odchudzających! Pomożemy Ci racjonalnie schudnąć. Z każdym pacjentem staramy się opracować dietę, którą polubi. Szczególny nacisk kładziemy na możliwości czasowe i upodobania żywieniowe pacjenta. Nie zajmujemy się sprzedażą suplementów diety. W celu umówienia wizyty u dietetyka wystarczy zadzwonić lub zostawić swoje dane personalne za pośrednictwem formularza, a my oddzwonimy do Ciebie.

Umówienie spotkania w gabinecie dietetycznym Mój Dietetyk Szczecin

 

Na spotkanie z dietetykiem w poradniach Mój Dietetyk masz możliwość umówienia się przez telefon, maila, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie danego gabinetu lub za pośrednictwem portalu “Znany lekarz” (wybrane placówki). W trakcie pierwszej wizyty u dietetyka otrzymasz pełne informacje o ofercie poradni Mój Dietetyk. Zostaną przedstawione Ci możliwości współpracy i rodzaje pakietów, które mamy w ofercie. Jednakże ostateczną decyzję, który rodzaj oferty najbardziej będzie dla Ciebie odpowiedni, podejmiesz podczas pierwszego spotkania z dietetykiem.

Pierwsze spotkanie w poradni dietetycznej Mój Dietetyk Szczecin

 

Na pierwszym spotkaniu wspólnie z dietetykiem omówisz stan Twojego zdrowia, tryb życia jaki prowadzisz, poziom aktywności fizycznej oraz Twoje żywieniowe zwyczaje. To również dobry czas na omówienie Twoich oczekiwań. W trakcie pierwszego spotkania dietetyk przeprowadza profesjonalne pomiary. Określa nie tylko Twoją masę ciała, ale również, za pomocą analizatora składu ciała, zawartość wody, tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej w Twoim organizmie,a ponadto przemianę materii, która stanowi podstawę określenia jakie jest Twoje zapotrzebowania na kalorie. Biorąc to pod uwagę, dietetyk proponuje Ci pakiet współpracy i ustala czas trwania kuracji.

Jeżeli jesteś zdrowy, a jedynie pragniesz schudnąć przy stosowaniu ulubionych produktów, bez których nie wyobrażasz sobie swojego codziennego menu, ponadto potrzebna Ci jest silna motywacja i wsparcie, to idealną opcją dla Ciebie będzie pakiet „Szczęśliwy sposób odżywiania na zawsze”. W trakcie indywidualnej konsultacji dietetyk określi, jaka jest Twoja motywacja do zmiany. Ponadto omówicie tryb życia oraz żywienia, a także Twoje preferencje smakowe.

Jeśli zmagasz się z jakąś chorobą zależną od diety, polecamy Ci pakiet „Specjalistyczna opieka dietetyczna”. Na pierwszym spotkaniu poproszony zostaniesz o okazanie bieżących wyników badań. Dietetyk podczas spotkania z detalami przeprowadzi analizę Twojego stanu zdrowia. Gdyby zaistniała konieczność poprosi o konsultację z lekarzem. Uzyskasz jadłospis dobrze zbilansowany i dobrany do Twojej choroby oraz na miarę możliwości preferencji żywieniowych.

Jeżeli głównie zależy Ci na nauczeniu się właściwego sposobu odżywiania, utrwaleniu prawidłowych nawyków żywieniowych, rozwianiu wielu męczących Cię pytań związanych z mitami i faktami żywieniowymi oraz wdrożeniu prozdrowotnego sposobu życia, właściwym rozwiązaniem będą “Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”. Pomogą Ci pogłębić wiedzę związaną z żywieniem oraz będą Cie stale motywować do wdrożenia pozytywnych zmian żywienia do Twojego życia.

Odebranie jadłospisu

W trakcie trwania następnego spotkania odbierasz przygotowany dla Ciebie jadłospis na 14 dni (wyjątek stanowi pakiet „Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”). Omawiacie go wspólnie z dietetykiem, a także wyznaczacie cele na pierwszy etap trwania kuracji.

Wizyty kontrolne w gabinecie dietetycznym Mój Dietetyk w Szczecinie

Jeżeli zdecydowałeś się na ofertę wraz z jadłospisem, to po około 2 tygodniach stosowania się do zaleceń zostaniesz zaproszony na spotkanie kontrolne. Wraz z dietetykiem omówicie Twoje pierwsze efekty. Dokonasz oceny swojego samopoczucia i poziomu smakowitości potraw. To również dobry czas, w którym wraz z dietetykiem będziecie pracować nad Twoją dalszą motywacją i wyznaczać kolejne cele. Po tej wizycie przygotujemy Ci nowy jadłospis na 14 dni.

Na kolejne wizyty kontrolne będziesz umawiać się co 2 tygodnie. Za każdym razem otrzymujesz nowy jadłospis, który uwzględni czas, który poświęcasz na przygotowanie posiłków. Podczas kuracji nauczysz się właściwych nawyków żywieniowych, będziesz mógł także liczyć na właściwe wsparcie Twojego dietetyka w ciężkich sytuacjach i stały kontakt z nim. Liczba wizyt jest zależna od Twoich potrzeb oraz ustalonego wspólnie planu.

Podczas konsultacji wraz z elementami coachingu za każdym razem wspólnie pracujecie nad wybranym zagadnieniem związanym np. Z odpowiednim nawodnienie niem, metabolizmem, aktywnością fizyczną czy ilością tłuszczu w diecie. Dietetyk jest dla Ciebie, by odpowiedzieć na niepokojące Cię pytania związane z zakresem żywienia, ale głównie będzie Cię wspierał i poprowadzi Cię do właściwych zmian żywieniowych w Twoim życiu. Na następnych wizytach dietetyk zweryfikuje Twoje zadania i oceni jakie osiągasz postępy.

Stabilizacja masy ciała i utrwalenie nawyków

Korzystałeś z pakietu jadłospisem? Jeśli tak to po osiągnięciu Twojego celu, który sobie postawiłeś, dietetyk ustali dla Ciebie zalecenia regulujące Twoją masę ciała. Dostaniesz materiały edukacyjne i wskazówki, co zrobić, by uniknąć efektu jojo.

Jeżeli wybrałeś pakiet wraz z konsultacjami, to po osiągnięciu założonego celu, zaproponujemy Ci spotkania podtrzymujące, które będziesz umawiać indywidualnie, a ich celem jest przeciwdziałanie efektowi jo jo oraz powrotom do niewłaściwych nawyków żywieniowych.