Elbląg, ul. Giermków 7 (II piętro) // (dawniej ul. Króleweiecka)

Dietetyk, psychodietetyk
mgr inż. Ewa Olszak
Ewa Olszak Sprawdź szczegóły →

Skuteczne odchudzanie w Elblągu

Dietetyk Elbląg

Jak pozbyć się zbędnych kilogramów? To proste! Zmień swoją dietę na Szczęśliwy Sposób Odżywiania! Możesz jeść smacznie, bez zbędnych wyrzeczeń i przy tym chudnąć! Popraw swój stan zdrowia już od pierwszych dni kuracji. Nie stosuj suplementów odchudzających! Nasza specjalizacja to racjonalne odchudzanie. Z każdym pacjentem wypracowujemy sposób odżywiania, który polubi. Szczególny nacisk kładziemy na możliwości czasowe i kulinarne preferencje pacjenta. Nie zajmujemy się sprzedażą suplementów diety. W celu umówienia spotkania z dietetykiem wykonaj telefon lub wyślij nam swoje dane za pośrednictwem formularza. My oddzwonimy do Ciebie.

Umówienie wizyty w gabinecie dietetycznym Mój Dietetyk Elbląg

 

Wizytę w poradniach Mój Dietetyk możesz umówić poprzez telefon, maila, wypełnienie formularza zgłoszeniowego poprzez stronę danego gabinetu lub za pomocą portalu “Znany lekarz” (konkretne placówki). Podczas pierwszej konsultacji z dietetykiem uzyskasz pełne informacje o ofercie poradni Mój Dietetyk. Następnie dietetyk zaproponuje Ci możliwości współpracy, a także rodzaje oferowanych pakietów. Jednakże To Ty podejmujesz ostateczną decyzję, który rodzaj oferty jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni już podczas pierwszej wizyty u dietetyka.

Pierwsze spotkanie w poradni dietetycznej Mój Dietetyk Elbląg

 

Z dietetykiem rozmawiasz na temat stanu Twojego zdrowia, trybu życia oraz poziomu Twojej aktywności fizycznej i zwyczajach żywieniowych. To również najlepszy czas na określenie Twoich oczekiwań. W trakcie pierwszego spotkania dietetyk przeprowadzi profesjonalne pomiary, określi nie tylko Twoją masę ciała, ale również, za pomocą analizatora składu ciała, zawartość wody, tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej w Twoim organizmie i Twoją przemianę materii, która jest kluczowa do określenia zapotrzebowania na kalorie. Stanowi to podstawę dla dietetyka do zaproponowania Tobie pakietu współpracy i określenia potrzebnego czasu na kurację.

Jeżeli jesteś osobą zdrową, chcesz stracić na wadze oraz masz swoje wybrane produkty, bez których nie wyobrażasz sobie swojej diety, a także potrzebujesz bardzo silnej motywacji i wsparcia, to idealny dla Ciebie będzie pakiet „Szczęśliwy sposób odżywiania na zawsze”. W trakcie indywidualnej konsultacji dietetyk ustala Twoją motywację do zmian, razem omawiacie styl życia i żywienia wraz z Twoimi preferencjami smakowymi.

Jeżeli cierpisz na jakąś chorobę w jakimś stopniu zależną od diety, polecamy Ci pakiet „Specjalistyczna opieka dietetyczna”. Podczas pierwszej wizyty będziesz poproszony o ukazanie bieżących wyników badań – dietetyk w trakcie spotkania z detalami przeanalizuje Twój stan zdrowia. Gdyby zaistniała konieczność, poprosi Cię o konsultację z lekarzem. Dostaniesz menu idealnie zbilansowane i dobrane do Twoich dolegliwości oraz w miarę możliwości preferencji żywieniowych.

Jeżeli zaś głównie zależy Ci na nauczeniu się zdrowego odżywiania, wypracowaniu właściwych nawyków żywieniowych oraz rozwianiu wielu trapiących Cię pytań dotyczących mitów oraz faktów związanych z żywieniem, a także wdrażaniu leczniczego trybu życia to świetnym rozwiązaniem będą “Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”. Pogłębisz swoją wiedzę żywieniową oraz będziesz miał stałą motywację do wprowadzenia dobrych zmian żywieniowych do swojego życia.

Odbiór jadłospisu

W trakcie następnego spotkania odbierasz sporządzony dla Ciebie jadłospis na 14 dni (wyjątek stanowi pakiet „Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”), który omówisz z dietetykiem oraz wyznaczysz cele na pierwszy etap trwania kuracji.

Spotkania kontrolne

Jeżeli już wybrałeś odpowiednią ofertę wraz z jadłospisem, to po około 2 tygodniach stosowania się do wskazówek zaprosimy Cię na wizytę kontrolną. Wraz z dietetykiem sprawdzicie Twoje pierwsze efekty. Dokonujesz oceny swojego samopoczucia i poziomu smakowitości potraw. To także czas, w którym wspólnie z dietetykiem pracujecie nad Twoją motywacją i określacie kolejny cel. Po zakończeniu spotkania opracowane zostanie dla Ciebie nowe 14-sto dniowe menu.

Na następne wizyty kontrolne będziesz umawiać się co 2 tygodnie, zawsze dostajesz nowy jadłospis, który uwzględniać ma czas,w którym przygotowujesz posiłki. W trakcie trwania kuracji uczysz się właściwych nawyków żywieniowych, masz także możliwość otrzymania wsparcia Twojego dietetyka w ciężkich sytuacjach oraz stały z nim kontakt. Liczba wizyt jest zależna od Twoich potrzeb oraz ustanowionego wspólnie planu.

Podczas konsultacji wraz z elementami coachingu za każdym razem pracujecie z dietetykiem nad wybranym przez Was zagadnieniem, związanym np. z odpowiednim nawodnieniem, metabolizmem, aktywnością fizyczną czy ilością tłuszczu w diecie. Dietetyk nie tylko udziela odpowiedzi na trapiące Cię pytania z zakresu żywienia, ale głównie będzie Twoim wsparciem i zaprowadzi Cię ku pozytywnym zmianom żywieniowym w Twoim życiu. Na następnych spotkaniach dietetyk zweryfikuje Twoje zadania i skontroluje jakie osiągasz postępy.

Stabilizacja masy ciała i utrwalenie nawyków

Jeżeli korzystałeś już z pakietu jadłospisem, to po zrealizowaniu Twojego postawionego celu, przygotowane zostaną dla Ciebie wskazówki stabilizujące Twoją masę ciała. Dostaniesz materiały edukacyjne i zalecenia, jak uniknąć efektu jojo.

Wybrałeś pakiet z konsultacjami? Po osiągnięciu celu, zaproponujemy Ci wskazówki podtrzymujące, które uzgadniane są indywidualnie, a ich celem jest przeciwdziałanie efektowi jo jo i powrotom do niewłaściwych nawyków żywieniowych.