Zamość, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 39 E

Skuteczne odchudzanie w Zamościu

Dietetyk Zamość

Jeśli chcesz zacząć pracować nad swoją sylwetką i pozbyć się nadprogramowych kilogramów, jest na to doskonały sposób! Jaki? Zmiana diety na Szczęśliwy Sposób Odżywiania! Twój stan poprawi się już od pierwszego dnia diety i to bez potrzeby użycia suplementów. Zadbamy o to, by proces odchudzania był zdrowy i racjonalny. Zwracamy uwagę na wprowadzenie zdrowych nawyków i potraw, które pacjent polubi. Opieramy się jedynie na zdrowej diecie, bez suplementów odchudzających. Jeśli chcesz umówić się na wizytę u nas — zadzwoń lub skorzystaj z formularza na stronie internetowej.

Jak się umówić?

Do dietetyka w naszych poradniach Mój Dietetyk można umówić się na wiele sposobów. Możesz umówić się telefonicznie, wysyłając maila, przez portale takie jak „Znany lekarz” lub korzystając ze specjalnego formularza zgłoszeniowego umieszczonego na naszej stronie internetowej. Podczas kontaktu z nami możesz dowiedzieć się wszystkiego na temat nurtujących Cię kwestii i zapoznać się z naszą ofertą. Przedstawimy Ci również możliwości współpracy z nami oraz jej warunki. Ostateczną decyzję podejmiesz podczas spotkania, więc masz czas, żeby dokładnie się zastanowić.

A co na pierwszej wizycie?

Na pierwszej wizycie zostanie dokładnie omówiony Twój dotychczasowy stan zdrowia. Dietetyk będzie zadawał pytania na temat aktywności fizycznej, trybu życia i tego, jakie masz nawyki żywieniowe. Za pomocą profesjonalnego sprzętu, zostaną dokonane dokładne pomiary, dzięki którym dowiesz się o tym, jaka jest zawartość wody, mięśni i tkanki tłuszczowej w Twoim ciele. Dzięki tym pomiarom można też określić tempo przemiany materii, co będzie podstawą do ustalenia zapotrzebowania kalorycznego. Po dokonaniu wszystkich pomiarów dietetyk zaproponuje plan kuracji oraz określi przybliżony czas, niezbędny do uzyskania wymarzonych efektów.

Osobom w pełni zdrowym proponujemy pakiet „Szczęśliwy sposób odżywiania na zawsze”, który uwzględnia ulubione produkty i potrawy klienta. Dieta będzie układana na podstawie wywiadu, w którym dietetyk dowie się, jakie masz preferencje smakowe, jakich potraw nie lubisz oraz tego, bez jakich dań nie wyobrażasz sobie życia. Podczas ustalania diety, określa się także poziom zmotywowania pacjenta do zmian.

W przypadku problemów z chorobami, w których konieczna jest specjalnie ułożona dieta, doskonałym rozwiązaniem będzie pakiet „Specjalistyczna opieka dietetyczna”. W celu ułożenia odpowiedniej diety zostaniesz poproszony o przedstawienie aktualnych wyników Twoich badań. Po analizie wyników i ewentualnej konsultacji z lekarzem dietetyk ułoży dietę uwzględniającą Twoje potrzeby. W miarę możliwości zostaną także uwzględnione Twoje preferencje dotyczące potraw w menu.

Jeśli Twój główny cel to wprowadzenie do swojego życia prawidłowych nawyków żywieniowych i nauka zdrowego odżywiania — mamy też pakiet idealny dla Ciebie! Pakiet „Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu” polega na dokładnym przekazaniu klientowi wiedzy na tematy związane z żywieniem. Umożliwia on też aktywną naukę poprzez zadawanie pytań i pozwala na rozwianie powszechnie znanych mitów na temat żywienia. Dodatkowo elementy coachingu zapewniają utrzymanie stałego poziomu motywacji.

Pakiet już wybrany. Co dalej?

Po wyborze odpowiedniego pakietu dietetyk przygotuje dla Ciebie indywidualny, 14-dniowy jadłospis, który odbierzesz na kolejnym spotkaniu. Przygotowanie jadłospisu nie dotyczy pakietu „Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”. Jadłospis zostanie dokładnie omówiony, następnie razem z dietetykiem określicie Twoje cele na pierwszą fazę kuracji.

Spotkania kontrolne

Spotkanie kontrolne odbywa się zazwyczaj po około 14 dniach. Na nim dostaniesz jadłospis na kolejne 2 tygodnie. Dodatkowo wraz z dietetykiem omówisz swoje samopoczucie oraz pierwsze efekty. Będziesz też mieć możliwość zgłoszenia jakichkolwiek zastrzeżeń na temat składników lub potraw zaproponowanych w menu. Kolejnym elementem spotkań kontrolnych jest wspólna praca nad podtrzymaniem poziomu Twojej motywacji.

Wizyty kontrolne odbywają się cyklicznie — co dwa tygodnie. Podczas każdej z tych wizyt masz możliwość rozmowy z dietetykiem i odbierasz kolejny jadłospis. Wyznaczacie kolejne cząstkowe cele i kontrolujecie samopoczucie i postępy. Ilość takich wizyt można ustalić indywidualnie, w zależności od preferencji danego pacjenta i jego możliwości czasowych.

Przebieg konsultacji w programie „Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu” jest nieco inny. Każde spotkanie polega na wspólnej pracy z dietetykiem nad wybranym przez Ciebie zagadnieniem. Przykładowe tematy takich spotkań mogą dotyczyć na przykład ilości tłuszczu w diecie lub odpowiedniego nawodnienia ciała. Podczas spotkań możesz zadawać pytania i liczyć na skuteczne rady, dotyczące wprowadzenia w życie właściwych nawyków żywieniowych. Na każdym takim spotkaniu zweryfikowana zostanie Twoja wiedza i poczynione postępy.

Co, kiedy już osiągniesz swój cel?

W celu utrzymania wypracowanej przez Ciebie masy ciała, konieczne będzie utrwalenie prawidłowych nawyków żywieniowych. Jeśli Twój pakiet zawierał w sobie jadłospis, dostaniesz specjalnie przygotowane zalecenia, które pomogą w utrzymaniu odpowiedniej wagi. Będą to materiały edukacyjne oraz indywidualne porady dietetyka. W przypadku wybory pakietu „Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu” możemy zaproponować Ci tak zwane spotkania podtrzymujące, których celem będzie zapobiegnięcie powrotu nieprawidłowych nawyków i efektowi jojo. Możesz umawiać się na nie według własnych potrzeb.