Poznań, ul. Częstochowska 5/2

Skuteczne odchudzanie w Poznaniu

Dietetyk Poznań

Jeśli marzysz o zgubieniu nadprogramowych kilogramów, idealnym sposobem na osiągnięcie tego celu będzie zmiana diety na Szczęśliwy Sposób Odżywiania! Możesz jeść zdrowo, smacznie, bez żadnych wyrzeczeń i chudnąć! Nie sprzedajemy żadnych magicznych suplementów diety. Specjalizujemy się w racjonalnym odchudzaniu, za pomocą indywidualnej diety, w której zwracamy szczególną uwagę na gusta kulinarne pacjenta. Kluczem do sukcesu jest to, aby pacjent polubił swoją dietę i dobrze się z nią czuł. Zwracamy także uwagę na możliwości czasowe konkretnej osoby. Zachęcamy do umówienia się na spotkanie z dietetykiem, dzwoniąc lub zostawiając swoje dane za pomocą formularza kontaktowego.

Zaplanowanie wizyty w Mój Dietetyk Poznań

Jest wiele możliwości umówienia się na wizytę w poradni Mój Dietetyk. Jeśli chcesz się z nami skontaktować, możesz to zrobić, dzwoniąc, pisząc maila, wypełniając przeznaczony do tego formularz umieszczony na stronie internetowej lub przez dedykowany portal „Znany lekarz”. Po skontaktowaniu się z poradnią Mój Dietetyk, będziesz mieć możliwość zapoznania się z pełną ofertą poradni i ofertami współpracy dietetycznej. Zostaną Ci przedstawione poszczególne pakiety, dzięki czemu z pewnością znajdziesz taki, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom. Będziesz mieć czas na podjęcie przemyślanej decyzji, ponieważ ostatecznego wyboru możesz dokonać podczas pierwszego spotkania z dietetykiem.

Pierwsze spotkanie z dietetykiem w poradni dietetycznej Mój Dietetyk Poznań

Pierwsza wizyta będzie wizytą, na której możesz przedstawić dietetykowi swoje plany i oczekiwania. W celu odpowiedniego dobrania diety, przeanalizowany zostanie Twój tryb życia, nawyki żywieniowe, a także aktywność fizyczna. Kluczowe są także informacje na temat Twojego stanu zdrowia oraz przeprowadzenie szczegółowej analizy składu ciała i wszelkich pomiarów. Używamy do tego specjalnego urządzenia, tak zwanego analizatora składu ciała, który pozwala określić procentową ilość masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej, a także wody w Twoim ciele. Po przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów możliwe będzie również określenie przemiany materii i zapotrzebowania energetycznego organizmu. W znaczny sposób ułatwia to dobranie odpowiedniego dla Ciebie pakietu współpracy, który przyniesie najlepsze możliwe efekty.

Osobom zdrowym, które pragną jedynie zrzucić kilka kilogramów, może zostać zaproponowana dieta „Szczęśliwy sposób odżywiania na zawsze”. Jest to dieta, która będzie doskonale spełniała potrzeby osób, które mają w swojej diecie ulubione produkty, bez których nie mogą żyć. W tej diecie uwzględniane są także inne preferencje smakowe pacjenta, aby dieta zawierała takie produkty, które pacjent będzie chętnie jadł. Dodatkowo dietetyk określa, stopień motywacji i uwzględnia inne czynniki, takie jak tryb życia oraz aktywność sportowa.

W przypadku osób, które zmagają się z chorobą zależną od diety, doskonałym rozwiązaniem będzie pakiet „Specjalistyczna opieka dietetyczna”. Uwzględnia on wszystkie potrzeby pacjenta i jest oparty na aktualnych badaniach lekarskich. W razie takiej potrzeby dieta jest ustalana także we współpracy z lekarzem. W ten sposób pacjent może mieć pewność, że ustalona dieta jest dopasowana do wszystkich wymagań dietetycznych i w miarę możliwości do gustów kulinarnych pacjenta.

Jeśli Twoim priorytetem jest zdrowie Twojego ciała i wprowadzenie do swojego życia właściwych nawyków żywieniowych, proponujemy Ci pakiet „Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”. Jest on doskonale dostosowany do Twoich potrzeb, ponieważ dzięki niemu będziesz mieć możliwość poznania tajników racjonalnego żywienia oraz nauczyć się podstawowych faktów na temat zdrowej żywności. Obalimy także powszechnie znane mity i odpowiemy na nurtujące Cię pytania. Naukę dopełni również utrzymywanie wysokiego poziomu motywacji, dzięki dodatkowi elementów coachingu.

Kolejne spotkanie

Podczas kolejnej wizyty u dietetyka odbierzesz swój indywidualny jadłospis na 14 dni. Podczas spotkania zostaną omówione cele oraz zasady na okres stosowania diety. Zostanie ona także dodatkowo omówiona, aby mieć pewność, że pacjent dokładnie rozumie zalecenia i nie ma żadnych zastrzeżeń. Wyjątek stanowi pakiet „Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”.

Wizyta kontrolna w gabinecie dietetycznym Mój Dietetyk Poznań

Podczas pierwszej wizyty kontrolnej będziesz mieć możliwość skontrolowania pierwszych efektów. Taka wizyta, w przypadku pakietów z jadłospisem, odbywa się zwykle po dwóch tygodniach stosowania diety. Możesz przekazać dietetykowi swoje wątpliwości i zastrzeżenia. Ważnym elementem kontroli jest również ocena samopoczucia pacjenta. Podczas wizyt kontrolnych pacjent otrzymuje kolejny jadłospis na 14 dni oraz silną dawkę motywacji. Praca nad motywacją jest bardzo istotną kwestią w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Wizyty kontrolne zwykle są planowane co dwa tygodnie, jednak w razie potrzeby można dostosować ich częstotliwość do indywidualnych potrzeb pacjenta. Na każdej wizycie otrzymujemy kolejny jadłospis, który uwzględnia Twoje ulubione składniki, a także jest dostosowany do Twojego trybu życia i ilości czasu. Do dietetyka możesz zwrócić się również, jeśli napotkasz jakieś problemy i trudne sytuacje. Możesz wtedy liczyć na wsparcie i stały kontakt z Twoim dietetykiem.
Jeśli wybranym przez Ciebie pakietem, jest pakiet „Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”, podczas konsultacji, wraz z dietetykiem skupiasz się na nauce zdrowego żywienia. Polega ona na omawianiu wybranych zagadnień, które mogą dotyczyć dowolnego nurtującego Cię tematu. Możesz wtedy zadawać pytania. Dietetyk z chęcią na nie odpowie i postara się wyjaśnić wszystkie kwestie w zrozumiały sposób, dzięki czemu łatwo zrozumiesz omawiane zagadnienia. Dietetyk będzie także weryfikował Twoją wiedzę i sprawdzi wszelkie postępy.

Po skorzystaniu z pakietu z jadłospisem i osiągnięciu wymarzonego efektu dietetyk opracuje dla Ciebie indywidualne materiały, które pomogą w stabilizacji masy ciała. Zapobiegnie to tak zwanemu efektowi jojo. Materiały edukacyjne z pewnością pomogą Ci zachować wypracowaną sylwetkę.

Jeśli korzystałeś z pakietu z konsultacjami z elementami coachingu, możesz umawiać się indywidualnie na tak zwany spotkania podtrzymujące. Jest to rozwiązanie zalecane w celu uniknięcia powrotu niewłaściwych nawyków żywieniowych i efektu jojo.