Katowice, ul. Mariacka 6

Marta Heller-Surowiec- ZnanyLekarz.pl
Dietetyk kliniczny
Marta Heller-Surowiec
Marta Heller-Surowiec Sprawdź szczegóły →
mgr Karolina Lukoszek-Cichoń- ZnanyLekarz.pl
Dietetyk kliniczny
mgr Karolina Lukoszek-Cichoń
Karolina Lukoszek Sprawdź szczegóły →

Skuteczne odchudzanie w Katowicach

Dietetyk Katowice

zaburzenia odżywiania – psychodietetyk Katowice

Co zrobić, by zrzucić zbędne kilogramy? Oto przedstawiamy Ci sposób! Zastąp starą dietę nowym i zdrowym sposobem Odżywiania! Jedz smaczne posiłki, bez zbędnych wyrzeczeń, chudnij! Możesz zmienić swój stan zdrowia już od pierwszego dnia kuracji. Zbędne jest stosowanie suplementów odchudzających! Specjalizujemy się w racjonalnym odchudzaniu. Każdy pacjent to dla nas wyzwanie, by wypracować sposób odżywiania, który będzie lubił. Skupiamy się na możliwościach czasowych i gusta kulinarnych pacjenta. Nie przeprowadzamy sprzedaży suplementów diety. By umówić wizytę z dietetykiem, polecamy zadzwonić lub zostawić swoje dane za pomocą formularza. Kolejno my oddzwonimy do Ciebie.

Umówienie wizyty w placówce Mój Dietetyk Katowice

W celu umówienia wizyty w poradniach Mój Dietetyk, wystarczy wykonać telefon, wysłać maila, wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie właściwego gabinetu lub za pośrednictwem portalu “Znany lekarz” (wybrane placówki). Podczas pierwszej wizyty u dietetyka otrzymasz od niego informację o pełnej ofercie poradni Mój Dietetyk. Pokaże Ci on możliwości współpracy i przedstawi rodzaje oferowanych pakietów. Jednak ostateczną decyzję o rodzaju najlepszej oferty podejmujesz sam podczas pierwszego spotkania z dietetykiem.

Pierwsze spotkanie w gabinecie dietetycznym Mój Dietetyk Katowice

Wraz z dietetykiem omawiacie szczegółowo stan Twojego zdrowia, prowadzony tryb życia, aktywności fizyczne i Twoje zwyczaje żywieniowe. To najlepszy czas na przedstawienie swoich oczekiwań. Podczas pierwszego spotkania dietetyk prowadzi profesjonalne pomiary, określa Twoją masę ciała, a przede wszystkim dzięki analizatorowi skład ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, wody i masy mięśniowej w Twoim organizmie. Konsultuje z Tobą także przemianę materii, która jest niezwykle ważna w określeniu zapotrzebowania na kalorie. Taka konsultacja jest podstawą, by zaproponować Ci zadowalający Ciebie pakiet współpracy i określić czas trwania kuracji.

Jeśli jesteś w pełni zdrowia, Twoim celem jest jedynie zrzucenie kilku kilogramów, masz swoje ulubione produkty bez których nie wyobrażasz sobie codziennego funkcjonowania, a także potrzeba Ci silnej motywacji i wsparcia, właściwym rozwiązaniem dla Ciebie będzie pakiet „Szczęśliwy sposób odżywiania na zawsze”. W trakcie trwania indywidualnej konsultacji z dietetykiem określicie Twoją motywację do zmian, przeanalizujecie tryb życia i żywienia oraz Twoje preferencje żywieniowe.

Jeżeli zaś dotyka Cię jakaś choroba dieto-zależna, polecamy Ci pakiet „Specjalistyczna opieka dietetyczna”. Podczas pierwszej wizyty będziesz poproszony o pokazanie bieżących wyników badań – dietetyk na spotkaniu przeanalizuje z detalami Twój stan zdrowia. Gdyby zaistniała konieczność poprosi o konsultacje z lekarzem.

Dlaczego warto skorzystać z usług gabinety Mój Dietetyk?

Dietetyk dostarczy Ci jadłospis idealnie zbilansowany i dobrany do Twojej choroby, a także w miarę możliwości preferencji smakowych.

Jeżeli zaś głównie zależy Ci na nauce poprawnego odżywiania, wypracowania w sobie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz rozdmuchaniu wielu męczących Cię pytań, związanych z mitami i faktami żywieniowymi oraz wprowadzeniu zdrowego trybu życia, idealną opcją będą “Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”. Dzięki nim pogłębisz wiedzę żywieniową oraz zmotywujesz się do wprowadzania właściwych zmian żywieniowych do Twojego życia i codziennego menu.

Odbiór jadłospisu

Podczas kolejnego spotkania otrzymasz przygotowany specjalnie dla Ciebie 14-dniowy jadłospis – wyjątkiem jest pakiet „Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”, który przedyskutujecie wspólnie z dietetykiem, a także wyznaczycie cel na początkowy etap trwania kuracji.

Spotkania kontrolne w Mój Dietetyk Katowice

Dokonałeś już wyboru oferty z jadłospisem? Po około 2 tygodniach stosowania zaleceń zaprosimy Cię na wizytę kontrolną. Wspólnie z dietetykiem przeanalizujecie Twoje pierwsze efekty. Ocenisz swoje samopoczucie i smakowitości potraw. To idealny czas, w którym wspólnie z dietetykiem będziecie pracować nad Twoją motywacją i wyznaczycie kolejne cele. Po tym spotkaniu dietetyk wręczy Ci nowy jadłospis na 14 kolejnych dni.

Na kolejne wizyty kontrolne będziesz umawiał się co 2 tygodnie, zawsze będziesz otrzymywać nowy jadłospis, który uwzględni czas na przygotowanie przez Ciebie posiłków. W trakcie kuracji nauczysz się właściwych nawyków żywieniowych, będziesz mógł liczyć również na wsparcie Twojego dietetyka w sytuacjach kryzysu oraz stały z nim kontakt. Liczba wizyt będzie zależna od Twoich potrzeb oraz ustanowionego wspólnie planu działań.

Podczas konsultacji z dietetykiem wraz z elementami coachingu będziecie pracować nad wspólnie wybranym zagadnieniem, dotyczącym np. aktywności fizycznej lub zawartości tłuszczu w diecie. Dietetyk nie tylko udzieli odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z zakresu żywienia, ale również będzie Cię wspierał i przeprowadzi Cie przez drogę do zmian żywieniowych w Twoim życiu. Na kolejnych wizytach dietetyk sprawdzi Twoje zadania i stan osiągniętych postępów.

Stabilizacja masy ciała oraz utrwalenie nawyków

Jeśli korzystałeś już z pakietu zdrowego menu, to po osiągnięciu wyznaczonego celu, dietetyk ustali dla Ciebie zalecenia, które pozytywnie wpłyną na ustabilizowanie Twojej masy ciała. Otrzymasz potrzebne materiały edukacyjne oraz wskazówki, co zrobić by uniknąć efektu jojo.

Wybrałeś pakiet z konsultacjami? Po osiągnięciu wyznaczonego celu, zachęcamy Cię do spotkań podtrzymujących, które umawiane są indywidualnie, a ich założeniem jest zapobieganie efektowi jo jo i powrotom do złych nawyków żywieniowych.