Międzynarodowy dzień urody – Jak wyglądać pięknie w tym dniu?

Czym jest kobiecość? Dla każdej kobiety bardzo ważne jest poczucie bycia atrakcyjną. Pewność siebie powoduje, że czujesz się swobodnie i komfortowo. Na urokliwość składa się m.in. stan skóry i włosów
Każdego dnia spędzasz wiele godzin w pracy, a tym samym i nie masz czasu na dbanie o swoje ciało. Odpowiednia ilość snu spowoduje, że twoje oczy nie będą opuchnięte. Skóra będzie bardziej elastyczna, gdy organizm będzie nawodniony. Warzywa i owoce w codziennym żywieniu spowodują, że cera będzie promienna bez niedoskonałości.
Tego dnia można sprawić sobie przyjemność wykonując domowe Spa. Można przygotować maseczkę np. z ogórka. Jednak na co dzień warto dbać o swoją skórę od wewnątrz. W zaleceniach żywieniowych można znaleźć potwierdzenie, że korzystny wpływ witamin A, C, D i E oraz selenu na stan skóry. Pożądane są również produkty o niskim indeksie glikemicznym.
Gorszy stan włosów związany jest głównie z niedożywieniem. Przedłużony zazwyczaj niedobór energetyczny, białkowy, kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów powoduje szorstkość i brak połysku włosów. Za kondycję włosów odpowiada głównie magnez. Warto, aby w codziennym żywieniu znalazły się m.in. kakao, orzechy i nasiona, kasza gryczana, fasola biała, płatki owsiane oraz ryż brązowy. Pokrycie zapotrzebowania na magnez pozwala utrzymać ładne, zadbane i długie włosy.
Odpowiedni poziom witaminy B7 (biotyny) również wpływa na kondycję włosów. Do zwiększonych strat biotyny przyczynia się dieta niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa. Odpowiedni poziom biotyny można utrzymać dostarczając do organizmu wątróbkę, orzechy włoskie, żółtka jaj, a także migdały, sardynki i grzyby. Poza biotyną za odpowiedni stan włosów odpowiada także melatonina (hormon, który warunkuje odpowiednią ilość snu w nocy) oraz ekstrakty z roślin np. preparaty ze skrzypem polnym, pokrzywą, rumiankiem i melisą.