Co je i ile waży moje dziecko.

warsztaty dla rodziców

Czy zastanawiasz się czasami nad tym jaka powinna być prawidłowa waga twojego dziecka? Może lekarz pediatra sugeruje zmianę jadłospisu dziecka lub mówi, że powinno schudnąć. Starasz się, ograniczasz dziecku słodycze, przekąski, a ono wciąż mówi, że kolejne ostatnio kupione ubranka cisną i nie są wygodne. Chcesz aby twoje dziecko samo potrafiło wybrać to co dla niego najlepsze, ale nie wiesz jak je tego nauczyć? Widzisz, że jego waga odbiega od rówieśników, ale tłumaczysz to skłonnościami rodzinnymi? A może jest coś co możesz zmienić? Przekonasz się o tym czytając jakie są najczęściej popełniane błędy w żywieniu dzieci. Jeżeli uznasz, że czas działać, służymy wsparciem.

Jak pomagamy?

Jasno określimy czy waga dziecka jest w normie czy nie, jeżeli nie, to wskażemy co dalej. Chętnie porozmawiamy z dzieckiem o zdrowych nawykach żywieniowych, zachęcimy do kulinarnej przygody z odkrywaniem smaków. Obrazowo wytłumaczymy jak to co jemy wpływa na jego organizm. Podpowiemy jak odkryć w dziecku talent do rozpoznawania właściwego jedzenia. Chętnie odpowiemy na pytania zatroskanych rodziców. Zadbamy o to aby spotkania były dostosowane czasowo do możliwości dziecka, aby były atrakcyjne. Opracowaliśmy serię przepisów na smaczne potrawy, dostosowane do oczekiwań dzieci. Dzieciom cieknie ślinka już podczas czytania nazw posiłków zawartych w ich jadłospisach. Żywieniowe zmiany traktują jak wspaniałą zabawę i często pociągają swoim przykładem rodzeństwo czy rodziców.

Chcesz aby twoje dziecko było zdrowe, pełne energii i dobrze czuło się w swoim ciele? Odpowiemy jak to osiągnąć. W części naszych gabinetów w lutym, można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dla dzieci, serdecznie zapraszamy.

Mirka Westphal- Dietetyk i mama