Koktajl odchudzający

Plan żywieniowy

Internet aż roi się od przepisów na „proste koktajle odchudzające” czy „koktajle mocno odchudzające”. Jest też wypełniony poradami dotyczącymi spożywania koktajli odchudzających w wybranych porach dnia, co ma zagwarantować błyskawiczne zrzucanie wagi. Czy istnieje coś takiego jak koktajl odchudzający? Co dodawać do swojego koktajlu odchudzającego? W jaki sposób schudnąć? Tego wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu!

Czy istnieje coś takiego, jak koktajle odchudzające? Zalety koktajli odchudzających

Niestety nie istnieje coś takiego, jak koktajl odchudzający, który w magiczny sposób pomoże nam schudnąć, jednak zdrowa i zbilansowana dieta oczywiście może zakładać częste spożywanie koktajli. W końcu, ponieważ w większości przypadków składają się one z owoców, warzyw, a także innych dodatków, nie można odmówić im prozdrowotnych właściwości.

Zwykle zawierają ogrom witamin i minerałów, a także składników żywieniowych, które mogą wydłużać poczucie sytości. Są także wyjątkowo wygodne w stosowaniu. Żeby przygotować koktajl, wystarczy wrzucić składniki do blendera i zmiksować – w kilka chwil można cieszyć się gotowym posiłkiem. Co więcej, łatwo zabrać go ze sobą w dowolne miejsce, a nawet spożywać w drodze.

Jak schudnąć? Czy stosowanie koktajlu odchudzającego ma sens?

To, czy uda Ci się schudnąć, czy też nie, nie jest zależne od tego, co dokładnie jesz lub pijesz. Żeby zrzucanie nadmiernej ilości kilogramów było możliwe, konieczne jest zadbanie o ujemny bilans kaloryczny, czyli spożywanie mniejszej ilości kalorii, niż wynosi Twoje zapotrzebowanie. Wówczas organizm, który musi skądś pozyskiwać energię, zacznie wykorzystywać do tego rezerwy tłuszczowe, zamiast dostarczanych mu kalorii z pożywienia. Schudnąć można zarówno pijąc koktajle, jak i całkowicie z nich rezygnując.

Co powinno znaleźć się w koktajlu na zdrowej diecie?

Jeżeli lubisz koktajle lub Twoja dieta zwyczajnie zakłada ich stosowanie, to świetnie! Co może znaleźć się w takim koktajlu?

  • Węglowodany – których sporo znajdziemy w owocach, kaszy czy płatkach owsianych.
  • Źródła białka – np. twaróg, skyr czy jogurt naturalny.
  • Tłuszcze – awokado, oleje, orzechy, nasiona.

Wymienione powyżej makroskładniki mogą, ale nie muszą znaleźć się w Twoim koktajlu. W końcu ich ilość uzupełniać można (a nawet trzeba) także innymi posiłkami. Większość z wymienionych powyżej produktów łączy w sobie zawartość wszystkich makroskładników w różnych proporcjach.

Własny koktajl odchudzający

Żeby otrzymać wskazówki, jak schudnąć, a także własną, indywidualnie rozpisaną dietę, koniecznie skontaktuj się z dietetykiem. Jeżeli poinformujesz go o tym, że chciałbyś, by znalazły się w niej koktajle, ten z pewnością to uwzględni. Dzięki temu będziesz mógł schudnąć trwale i skutecznie, nie przemęczając się oraz nie zmieniając drastycznie swoich nawyków żywieniowych. Celem wizyty u dietetyka nie jest późniejsze stosowanie drakońskich diet, a nauka zdrowego stylu życia i wprowadzenie modyfikacji, które pozwolą Ci już na zawsze cieszyć się szczupłą sylwetką!