Mój Dietetyk pyta (2) – wywiad z Olkiem

Przed nami kolejny wywiad z osobą, która skorzystała z profesjonalnej opieki naszego dietetyka i przeszła pozytywną a zarazem szczęśliwą zmianę. Dziś chcemy zaprezentować Wam historię Olka, który był pod opieką naszej dietetyczki Moniki Frank z Poznania.

Mój Dietetyk: Jak i z jakiego powodu trafiłeś do poradni Mój Dietetyk w Poznaniu?

Olek: Dietetyk panią Monikę Frank znałem wcześniej na stopie prywatnej, przekonała mnie swoim przykładem – prowadzonym trybem życia i sposobem żywienia – do próby podjęcia zmian w swoim sposobie żywienia.

MD: Co było największym wyzwaniem dla Ciebie na samym początku kuracji?

Olek: Odważanie porcji – zdecydowanie to było moim największym wyzwaniem. To trudne zadanie, ale teraz wagę mam już “w oczach”, bezbłędnie dobieram porcje do swojego zapotrzebowania. Zawsze miałem z tym problem więc tym bardziej się cieszę, że dzięki dużej dawce edukacji żywieniowej, jaką otrzymałem od pani Moniki Frank, wykształciła się we mnie ta umiejętność.

MD: Jakie wparcie i pomoc otrzymałeś od p. Moniki?

Olek: Bardzo jestem zadowolony, że miałem stały kontakt z dietetykiem oraz z możliwości modyfikacji w diecie na bieżąco. Tego właśnie szukałem.

MD: Jak oceniasz różnorodność posiłków, sposób przygotowania i ich smak? Który przepis najbardziej przypadł do gustu?

Olek: W swojej diecie chciałem mieć 4 posiłki w 100% dobrane do moich gustów, preferencji i takie właśnie otrzymywałem. Co ciekawe, w ciągu kilku miesięcy odkryłem swoje nowe ulubione smaki a niektóre zmieniły się diametralnie – np. polubiłem twaróg i zrezygnowałem z jedzenia mięsa.

MD: Jak cała kuracja żywieniowa wpłynęła na Twoje codzienne życie? Czy stałeś się szczęśliwszą, pewniejszą siebie osobą?

Olek: Jestem znacznie szczęśliwszy, aczkolwiek co dla mnie jest równoważne zyskałem znacznie większą pewność siebie oraz jestem dużo sprawniejszy kondycyjnie i siłowo. Dodatkowo poprawił my się diametralnie mój stan zdrowia – bardzo rzadko choruje, wręcz w ogóle 🙂 A to chyba bardzo istotne.

Komentarz Moniki Frank – dietetyka prowadzącego kurację:

Olek bardzo poważnie podszedł do zmian w sposobie żywienia, skrupulatnie przestrzegał zarówno przygotowanego menu, jak również realizował plan treningów. Do diety podchodził z dużym zaangażowaniem. Pozytywnie zaskoczył mnie otwartością na nowe dania i potrawy. Olek dowiódł, za dieta bez mięsna może być smaczna i efektywna, dla osiągnięcia zamierzonych efektów sportowych:)

monika-frank

Monika Frank
dietetyk