Warsztaty dla szkół i przedszkoli

Warsztaty dla szkół i przedszkoli

Okres przedszkolny i szkolny to czas, kiedy dzieci intensywnie rozwijają się fizycznie i umysłowo. Prawidłowe żywienie dostarcza wszystkich niezbędnych składników do tego, aby dzieci rosły zdrowo i miały dużo energii. Może również korzystnie wpływać na ich zachowanie – poprawić zdolność zapamiętywania, zwiększyć koncentrację, czy polepszyć nastrój.

Młody wiek uczniów jest idealnym czasem na kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, które będą procentować przez całe późniejsze życie. Poprzez odpowiednio prowadzoną edukację w formie pogadanek, zabaw i zadań praktycznych zachęcamy dzieci do dokonywania zdrowych wyborów żywieniowych i pokazujemy im, że to co zdrowe może być też smaczne.

 

Podejdź świadomie do żywienia Twojego dziecka i już dziś zaproś Dietetyka do przedszkola lub szkoły!

 

Wybieraj spośród warsztatów przygotowanych przez naszych specjalistów. Nasza oferta jest jednak elastyczna – jeśli masz szczególne oczekiwania, istnieje możliwość przygotowania warsztatu dopasowanego do potrzeb Twoich i Twojego dziecka.

Owocowe Zagadki to warsztat skierowany do przedszkoli, które chcą zadbać o zdrowie swoich podopiecznych teraz i w przyszłości. Wiek, w którym się znajdują jest doskonałym momentem na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, które będą procentować przez całe późniejsze życie. Wykorzystując naturalną ciekawość otaczającego świata, którą mają dzieci,zachęcimy je do tego, aby próbowały różnorodnych owoców i sięgały po nie wtedy, kiedy mają ochotę na coś słodkiego.

 

 

Warzywne Zagadki to warsztat skierowany do przedszkoli. Dzieci w wieku przedszkolnym często odmawiają jedzenia różnych produktów spożywczych lub całych ich grup. Warzywa są produktem, które przedszkolaki często wykluczają ze swojego menu. Warsztaty z dietetykiem są świetnym rozwiązaniem na to, żeby zachęcić dzieci do tych wartościowych produktów spożywczych.

 

 

Warsztat Kolorowe Lunchboxy skierowany jest ​do szkół, które chcą zadbać o zdrowie swoich uczniów. Poprzez aktywną formę prowadzenia zajęć dzieci dowiedzą się, dlaczego tak ważne jest zjedzenie dobrego śniadania w domu oraz zabranie ze sobą do szkoły drugiego śniadania. W czasach łatwego dostępu do żywności wysoko przetworzonej, którą możemy kupić w każdym sklepie, warto zachęcać dzieci do dokonywania zdrowych i świadomych wyborów oraz wspólnego przygotowywania jedzenia w domu razem z rodzicami.

 

 

Zdrowy Mózg to warsztat skierowany skierowany do szkół, które w trosce o swoich uczniów chcą przekazać im wiedzę na temat wspomagania pracy mózgu za pomocą żywności. Warsztat jest szczególnie ważny, z uwagi na coraz częstsze problemy żywieniowe dzieci szkolnych – brak drugich śniadań zabieranych do szkoły, wysokie spożycie słodyczy i słodkich napojów, niskie spożycie warzyw i owoców.

 

 

Zdrowe jedzenie dla zdrowych dzieci to warsztat skierowany do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich opiekunów i nauczycieli. Przez formę prezentacji wskażemy na typowe problemy żywieniowe w tym okresie i podpowiemy jak sobie z nimi radzić. Wyznaczanie granic, strajki “głodowe”, presja rówieśników, zmniejszenie ilości cukru w diecie to tylko niektóre zagadnienia jakie poruszymy. Swoją ofertę kierujemy dla wszystkich osób, które są zainteresowane nie tylko teoretyczną wiedzą, ale praktycznymi wskazówkami zdrowego żywienia przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.

 

 

unnamed-4