Wiele osób decyduje się na wprowadzenie poważnych zmian w swoim życiu, dzięki którym ma być możliwe zrzucenie przez nie zbędnych kilogramów. W praktyce okazuje się, że same dobre chęci to za mało. Jeśli nie pójdą za nimi konkretne, zdecydowane działania, to Twój plan nigdy nie zostanie zrealizowany. Trzeba być naprawdę dobrze zmotywowanym, aby schudnąć i nie wracać już nigdy do poprzednich, złych nawyków żywieniowych. W realizacji Twojego ambitnego planu pomoże Ci specjalista z poradni Mój Dietetyk w Gdyni.

 

Jak umówić się na wizytę w gabinecie dietetyka w Gdynii?

Najprostszym sposobem jest wykonanie telefonu do recepcji. Numer znajdziesz na stronie internetowej poradni. Kolejna opcja to skorzystanie z formularza kontaktowego. Wizytę możesz także umówić za pośrednictwem popularnego portalu Znany Lekarz.

Pierwsze spotkanie z dietetykiem

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie naszego specjalisty opowiesz mu o tym jaki prowadzisz tryb życia, jaki jest Twój stan zdrowia, od kiedy masz problem z nadwagą. Nie zdziw się, jeśli pytania będą szczegółowe. Dietetyk musi zebrać jak najwięcej informacji, aby mógł skutecznie Ci pomóc. Uczciwie odpowiedz na każde z pytań, nie zatajaj niczego, co dotyczy Twojego zdrowia. Nasz specjalista poprosi Cię również o to, abyś stanął na wadze. Po zebraniu wszystkich potrzebnych mu danych dietetyk wstępnie przedstawi plan, do którego będziesz musiał się zastosować w najbliższym czasie.

Wśród dostępnych dla naszych klientów pakietów są zarówno takie, które są przeznaczone dla osób z niewielką nadwagą, jak i takich, które mają poważne problemy ze swoim zdrowiem. Można również zdecydować się na pakiet, dzięki któremu znacznie poszerzysz swoją wiedzę dotyczącą zasad zdrowego odżywiania się. Jest tzw. pakiet z elementami coachingu.

GABINETY MÓJ DIETETYK:

 

Twój nowy jadłospis

Kiedy pojawisz się w gabinecie dietetyka po raz drugi, odbierzesz specjalnie przygotowany przez niego jadłospis. Powstanie on na bazie informacji, które nasz specjalista uzyskał od Ciebie podczas pierwszej wizyty. Twój nowy plan żywienia będzie obowiązywał przez kolejnych 14 dni. W razie wątpliwości śmiało pytaj dietetyka o to, czego w danym momencie nie rozumiesz. W czasie tego spotkania ustalona zostanie długoterminowa strategia działania, której elementem będzie rozpisany na okres dwóch tygodni jadłospis.

2 tygodnie później czeka Cię wizyta kontrolna

Kiedy zrealizujesz wszystkie punkty jadłospisu, pojawisz się ponownie w gabinecie dietetyka. Będzie on bardzo zainteresowany poznaniem pierwszych efektów waszej współpracy. Opowiedz mu o swoich odczuciach. Wciąż jesteś tak samo zmotywowany, jak na początku? W związku z wprowadzonymi zmianami w diecie masz gorszy nastrój? A może wręcz przeciwnie, czujesz się znacznie lepiej? Efektem wizyty kontrolnej będzie kolejny jadłospis, również rozpisany na okres dwóch tygodni.

Każda kolejna wizyta kontrolna będzie się odbywać co dwa tygodnie i podczas trwania każdej z nich dietetyk opracuje specjalnie dla Ciebie kolejny jadłospis. Mogą one być zarówno podobne do siebie, jak i znacznie się różnić. Wszystko zależy od oceny Twojej aktualnej sytuacji przez dietetyka.

Jak ustabilizować masę ciała i utrwalić nowe nawyki żywieniowe?

Tego wszystkiego dowiesz się od naszego specjalisty w trakcie kolejnych wizyt w jego gabinecie. Twoja wiedza będzie się więc stopniowo poszerzać. Mając ją łatwiej będzie Ci wprowadzać zmiany w swoim życiu. Jeżeli zakupiony przez Ciebie pakiet przewiduje możliwość dodatkowej konsultacji z dietetykiem, będziesz mógł poprosić o tzw. spotkanie podtrzymujące. Jak słusznie wskazuje na to jego nazwa, jego celem jest podtrzymanie Twojej motywacji, która być może osłabła od czasu pierwszej wizyty w poradni Mój Dietetyk w Gdyni. Jeżeli tak właśnie się stało, nasz specjalista podejmie próbę jej wzmocnienia. Skoro zaszedłeś już tak daleko w pracy nad sobą, to warto, abyś kontynuował swoją podróż.

Twoim miejscem zamieszkania jest Gdynia? Chcesz zgubić zbędne kilogramy, ale nie masz pomysłu na to, jak się do tego zabrać? Jak najszybciej zgłoś się do poradni Mój Dietetyk. Uzyskasz tu profesjonalną pomoc, dzięki której będziesz mógł zacząć lepiej żyć.