Czy muszę uprawiać sport?

Sport nie jest konieczny do tego, aby dieta była skuteczna, ponieważ odchudzanie to w 70% prawidłowo zbilansowana dieta. Aktywność fizyczna, szczególnie ta na dworze, przyspiesza jednak efekty diety, wpływa na lepsze samopoczucie, zdrowie i kondycję. Jest zalecana każdemu, niezależnie od wieku i masy ciała, istotne jest jednak, aby rodzaj aktywności był odpowiednio dobrany.Czy programy żywieniowe spełniają odpowiednie normy?

Wszystkie nasze diety opracowywane są przez dyplomowanego dietetyka poradni Mój Dietetyk, w oparciu o najnowszą wiedzę o prawidłowym odżywianiu i w zgodzie z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia.Ile posiłków dziennie otrzymam?

Codziennie przywieziemy pod wskazany przez Ciebie adres zestaw, składający się z pięciu posiłków: śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji.Czy muszę jeść wszystkie posiłki o ustalonej porze, nawet jeśli nie czuję głodu?

Tak, gdyż spożywanie ich w regularnych 2,5-4 godzinnych odstępach czasu zapewnia Twojemu organizmowi stały poziom energii. Rezygnacja z któregoś z posiłków, lub zjedzenie kilku (np. obiadu i podwieczorku) naraz zaburzy tę równowagę. Dlatego też ważne są godziny, w jakich spożywamy konkretne posiłki. Śniadanie powinniśmy zjeść maksymalnie do godziny po przebudzeniu, kolację – minimalnie dwie godziny przed snem. Posiłki powinny być spożywane w przerwach od 2 do 5 godzin. Mitem jest, że nie powinno się jeść po godzinie 18.00. Przed snem powinniśmy zjeść odpowiednio zbilansowaną kolację, aby uniknąć wygłodzenia w czasie snu, podczas którego organizm również potrzebuje energii do prawidłowego funkcjonowania.
Czy mogę podjadać między posiłkami?

Dzięki odpowiednio zbilansowanej i dobranej diecie nie powinieneś mieć ochoty na podjadanie niezdrowych przekąsek. Jeśli jednak najdzie Cię nieodparta ochota, sięgnij po warzywa lub małą garść orzechów.
Czy mogę zmieniać kolejność posiłków?

Posiłki należy spożywać w odpowiedniej kolejności, ponieważ każdy jest przypisany do konkretnej pory dnia pod względem kaloryczności oraz rodzaju składników odżywczych. Przykładowo, śniadanie i obiad mają zwiększoną kaloryczność ze względu na zapotrzebowanie energetyczne organizmu w tych porach dnia. Nic się jednak nie stanie jeżeli jakiegoś dnia nie będziemy mieli możliwości podgrzania lunchu i zjemy go zamiast kolacji.Co i w jakiej ilości pić?

Powinniśmy przyjmować minimum 2 litry wody niegazowanej lub średniozmineralizowanej dziennie oraz dodatkowo 0,5 litra na każde 10 kg nadwagi. Należy wystrzegać się kawy, ponieważ prowadzi ona do odwodnienia organizmu. Jeśli jednak nie potrafisz z niej zrezygnować, najlepiej, gdy na szklankę kawy wypijesz szklankę wodyCzy mogę pić alkohol?

W trakcie diety najlepiej zupełnie odstawić alkohol, gdyż spowalnia on metabolizm. Jeśli jednak musisz, to wybieraj czerwone wytrawne wino. 1 kieliszek wytrawnego czerwonego wina (100 ml) = 25 gram chleba, 20 g makaronu, ryżu, kaszy, 100 g ziemniaków (innego alkoholu nie pijemy!).W jakich godzinach realizujecie zamówienia?
Zamówienia dostarczamy pod wskazany adres przez 5 dni w tygodniu w godzinach 18:00-21:00 na terenie Mrągowa. Przykład: zamawiasz dietę w dniach 14 – 20 maja. Oznacza to, że pierwsze zamówienie otrzymasz wieczorem 13 maja, a ostatnie 19 maja.


Jak podgrzewać dostarczane posiłki?

Dania serwujemy w opakowaniach, które można używać w kuchenkach mikrofalowych.W jakich godzinach realizujecie zamówienia?

Zamówienia dostarczamy pod wskazany adres przez 5 dni w tygodniu w godzinach 18:00-22:00 na terenie Trójmiasta. Przykład: zamawiasz dietę w dniach 14 – 20 maja. Oznacza to, że pierwsze zamówienie otrzymasz wieczorem 13 maja, a ostatnie 19 maja.Jak długo można stosować programy odchudzające?

Sugerujemy, aby korzystać z naszych programów do momentu osiągnięcia wymarzonej masy ciała. W celu utrzymania osiągniętych rezultatów należy spożywać więcej kalorii, ale koniecznie w postaci dobrze zbilansowanych i odpowiednio przygotowanych posiłków. W zależności od trybu życia proponujemy nasze programy 1600 kcal lub 2000 kcal.Czy po zakończeniu stosowania programów odchudzających grozi mi efekt jo-jo?

Tak się nie stanie, o ile zmienisz nawyki żywieniowe, na te, które będziemy starali się Tobie przekazać. Korzystanie z naszego cateringu przyzwyczaja do regularnego spożywania pełnowartościowych, zdrowych i urozmaiconych posiłków. Ponadto catering zmienia sposób myślenia o diecie i zdrowym odżywianiu. Dodatkowo możesz skorzystać z opcji diety wyprowadzającej, której zadaniem jest utrzymanie efektu uzyskanego dzięki wprowadzeniu cateringu dietetycznego. Dieta wyprowadzająca jest przeprowadzona pod okiem dietetyka.Co może być przeciwwskazaniem do stosowania programów dietetycznych?

Przeciwwskazaniem mogą być przewlekłe choroby: cukrzyce typu 1 oraz 2, niedoczynność i nadczynność tarczycy, insulinooporność, refluks żołądkowo-przełykowy, nadwrażliwość jelita i wrzody. Osobom, u których stwierdzono takie choroby, polecamy kontakt z naszym dietetykiem, Beatą Krawczyńską-Kowalską.Czy po zastosowaniu właściwej diety organizm sam zmieni swoje potrzeby?

Twoje nawyki żywieniowe ulegną zmianie w ciągu kilku miesięcy. Twój organizm sam będzie dopominał się o regularne, zdrowe jedzenie. Poprawią się Twoje wyniki zdrowotne, samopoczucie, wygląd skóry i sylwetka.Co w przypadku, jeśli muszę wyjechać na kilka dni?

Jeśli wyjeżdżasz lub po prostu danego dnia nie chcesz otrzymać dostawy, wówczas program automatycznie wydłuża się o te dni, zatem niczego nie tracisz. Prosimy jednak o kontakt telefoniczny lub mailowy w tej sprawie z 3-dniowym wyprzedzeniem.Czy mogę zmienić miejsce i godzinę dostaw?

Oczywiście. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo lub telefonicznie i wskażesz alternatywny adres do dowozu z jednodniowym wyprzedzeniem.Ile kosztuje dostawa?

Koszt dostawy na terenie Mrągowa – GRATIS!