Pani Małgosia i Pan Tomek – Toruńska Metamorfoza

Pani Małgosia

Masa ciała: -16,8 kg

Tkanka tłuszczowa: -11,3 %

Obwód w talii: -12 cm
Pan Tomek

Masa ciała: -22 kg

Tkanka tłuszczowa: -9,2 %

Obwód w talii: -18 cmMałgorzata Panek Dietetyk: Dokładnie pamiętam dzień, w którym Pani Małgosia i Pan Tomek przyszli do gabinetu w Toruniu. Wspólnymi siłami postanowili spróbować, motywować się wzajemnie do zmian i znaleźć złoty środek na wyznaczony zespołowo ten sam cel – utratę masy ciała, zmniejszenie się tkanki tłuszczowej, zmniejszenie obwodu w talii, dobre nawodnienie organizmu, zwiększoną aktywność fizyczną poprawiając masę mięśniową, no i najważniejszy cel jeszcze większa dawka szczęścia :). Po licznych próbach, przebytych rygorystycznych dietach, efektach jojo nadzieja ich nie opuszczała :). Postanowiliśmy, że jadłospisy będą bardzo podobne do siebie, aby proces organizacji zakupów związanych z przygotowaniami był jak najkrótszy. Startowaliśmy z wagą 81 kg, tkanką tłuszczową 43,5%, obwodem talii 90 cm u Pani Małgosi i wagą 117,6, tkanką tłuszczową 39,1%, obwodem talii 123 cm u Pana Tomka.W trakcie spotkań motywacja nie opuszczała zmobilizowanej pary, posiłki smakowały, zwłaszcza chili con carne, a aktywność fizyczna spotęgowana górskimi wyprawami dodała jeszcze większej mocy. Pani Małgosia dzielnie przygotowywała posiłki, które zasmakowały całej rodzinie. Dzisiaj widać efekty naszych codwutygodniowych spotkań, słyszę o tym jak zmieniło się życie dzięki temu, że zdecydowano się na pierwszy krok. Widzę uśmiech na twarzy, a obserwując wykonywaną sesję zdjęciową podczas eventu Toruńskich metamorfoz nie mogłam się napatrzeć na szczęśliwe miny i satysfakcjonujące spojrzenie tak pozytywnej, zgranej i zadowolonej pary 🙂 W dniu dzisiejszym waga wynosi 64,2 kg, tkanka tłuszczowa 32,2%, talia 78 cm u Pani Małgosi i 95,6 kg, tkanka tłuszczowa 29,9%, talia 105 cm u Pana Tomka. Udało nam się zgubić 16,8 kg ; 11,3% tłuszczu ; 12 cm w talii u Pani Małgosi i 22 kg ; 9,2% tłuszczu ; 18 cm w talii u Pana Tomka. Aktualnie trwa okres stabilizacji u Pani Małgosi, z Panem Tomkiem pracujemy nadal nad nowym wyznaczonym celem.
Gratuluję serdecznie 🙂A co mówi Pani Małgosia i Pan Tomek?

Dlaczego zgłosiliście się Państwo do naszej Poradni?

Powodem decyzji o podjęciu kuracji odchudzającej był problem w ostatnich kilku latach z przybieraniem na wadze, złe ogólne samopoczucie, pojawiły się kłopoty z kręgosłupem. Nasz wygląd nie był już powodem do radości.

Jak podobała się kuracja, patrząc z perspektywy czasu… Było warto?

Kuracja okazała się bardzo skuteczna, mąż zrzucił ponad 23 kg, ja 17 kg. Jedzonko smaczne, urozmaicone, nigdy nie chodziliśmy głodni.

Zmiany zewnętrzne widać gołym okiem, a jakie zaszły zmiany wewnętrzne?

Stosowanie ułożonych dietek wyrobiło w nas świetne nawyki żywieniowe, przyzwyczajenia co do regularności spożywanych posiłków, świadomość dbania o swoje zdrowie i samopoczucie, samodyscyplinę. Oprócz tego satysfakcjonujące są opinie n.t. naszej zmiany członków rodziny i znajomych.

Jak wyglądała pomoc ze strony dietetyka?

Pani dietetyk Małgorzata Panek bardzo profesjonalna, przesympatyczna osoba, służąca dobrymi i skutecznymi radami i wskazówkami.

Co powiedzielibyście Państwo osobom, które ciągle wahają się i nie mogą podjąć decyzji o rozpoczęciu kuracji?

Swoje zdrowie jest bezcenne, więc nie należy się zastanawiać nad podjęciem takiej decyzji. Stosując taką kurację tylko zyskujemy: zdrowie, siłę, witalność, zadowolenie, satysfakcję.

Dietetyk Małgorzata Panek

Małgorzata Panek
Dietetyk

Fot.: Łukasz Pietrzak


Make-Up: Seductive Eye


Hair: Olilu