Nie jest łatwo schudnąć, wymaga to dużej determinacji. Jeżeli jednak zdecydujesz, że podejmiesz działania w tym kierunku, to przy odpowiednio silnej motywacji będziesz w stanie osiągnąć swój cel.

Umówienie wizyty

Nie musisz podejmować samotnej walki o zdrowszy wygląd i towarzyszące mu lepsze samopoczucie oraz większą pewność siebie. Możesz skorzystać z pomocy oferowanej przez profesjonalnego dietetyka. Znajdziesz go w poradni Mój Dietetyk w Gdańsku. Więcej informacji uzyskasz pod numerem telefonu 533 335 374. Istnieje również inna możliwość. Jeśli wypełnisz formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej poradni, konsultant zadzwoni do Ciebie. Oprócz dwóch wymienionych powyżej sposobów na umówienie wizyty istnieje również trzeci. Możesz skorzystać z możliwości, jakie daje portal Znany Lekarz.

Pierwsza wizyta

Kiedy pojawisz się w gabinecie dietetyka po raz pierwszy, przeprowadzi on z Tobą szczegółowy wywiad. Będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego, jak wygląda Twój zwykły dzień. Opowiesz o tym, gdzie pracujesz i jaki w związku z tym tryb życia prowadzisz. Dietetyk będzie zainteresowany uzyskaniem od Ciebie informacji na temat tego, czy uprawiasz sport oraz jakie są Twoje zwyczaje żywieniowe. Zostaniesz zważony i zmierzony. Zbadane zostanie również, jaki konkretnie udział w masie Twojego ciała mają mięśnie, a jaki tłuszcz oraz woda. Wszystkie te dane, które będzie chciał zebrać dietetyk, są konieczne do tego, aby opracować skuteczny plan walki z Twoją nadwagą.

„Szczęśliwy sposób odżywiania na zawsze“ to nazwa jednego z dostępnych pakietów. Jest on zalecany tym osobom, które nie narzekają na problemy zdrowotne, a chcą tylko pozbyć się niewielkiej nadwagi, nie rezygnując przy tym w miarę możliwości z ulubionego jedzenia.

„Specjalistyczna opieka dietetyczna” to nazwa pakietu, który zalecany jest przez dietetyka zgłaszającym się do niego osobom cierpiącym na choroby, na których przebieg ma wpływ dieta. W takim przypadku konieczne będzie okazanie w trakcie rozmowy ze specjalistą aktualnej dokumentacji medycznej podsumowującej stan zdrowia klienta poradni. Po zapoznaniu się z nią zostanie podjęta decyzja o tym, czy konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań. Posiadając wszystkie niezbędne informacje dietetyk opracuje szczegółowy plan żywienia. Postara się on, aby jak najwięcej z istniejących dotychczas nawyków żywieniowych klienta mogło zostać zachowanych. Będzie on jednak miał na uwadze przede wszystkim jego zdrowie, a nie wygodę. Należy o tym pamiętać.

„Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu“ to nazwa kolejnego pakietu znajdującego się w ofercie poradni Mój Dietetyk. Przeznaczony jest on dla tych osób, które chcą zmienić swoje dotychczasowe, niezbyt zdrowe nawyki dotyczące jedzenia. W ten sposób można znacznie poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę na temat zasad prawidłowego odżywiania się.

Odbieranie jadłospisu

Swój indywidualny jadłospis odbierzesz podczas drugiej wizyty w gabinecie dietetyka. Każdy punkt przygotowanego specjalnie dla Ciebie planu przewidzianego na 14 dni zostanie Ci szczegółowo przedstawiony, aby wyjaśnić wszelkie pojawiające się wątpliwości. Następnie wspólnie ustalicie cel, jaki powinien być osiągnięty przez Ciebie w związku ze zmianą w żywieniu oraz przewidywany termin jego wykonania.

GABINETY MÓJ DIETETYK:

Wizyta kontrolna w gabinecie Mój Dietetyk Gdańsk 

Po 14 dniach korzystania z przygotowanego dla Ciebie jadłospisu zostaniesz poproszony o zjawienie się w gabinecie dietetyka, aby mógł on zapoznać się z pierwszymi efektami kuracji. Będzie chciał się dowiedzieć, jakie jest Twoje samopoczucie i czy nadal jesteś tak zdeterminowany, aby zmienić swoje dawne nawyki, jak to zadeklarowałeś na pierwszym spotkaniu. Efektem tej wizyty będzie jadłospis na kolejne dwa tygodnie.

Następne wizyty kontrolne będą się odbywać co 14 dni i zawsze będzie wtedy ustalany jadłospis na kolejne dwa tygodnie. Będzie on mógł podlegać modyfikacjom lub też będzie kontynuacją wcześniejszych ustaleń. Jedno jest pewne- Twoja wiedza na temat zasad zdrowego żywienia będzie z każdym spotkaniem z dietetykiem coraz większa. Trudno jest ustalić, ile jeszcze Twoich wizyt w poradni okaże się niezbędnych. Będzie to zależało od tego, jak będziesz realizował nakreślony przez dietetyka plan.

Stabilizacja masy ciała oraz utrwalenie nowych nawyków

Zamówiony przez Ciebie pakiet zawierał ustalenie jadłospisu? Szybko osiągnąłeś cel wyznaczony przez dietetyka? Otrzymasz od niego cenne porady dotyczące tego co zrobić, abyś nigdy już nie wrócił do poprzedniego, niezdrowego sposobu odżywiania się. Będziesz miał w tym momencie szansę na trwałą zmianę swojego życia. Wszystko będzie teraz zależeć od Twojej motywacji.

Istnieje możliwość organizacji spotkania nazywanego przez dietetyków podtrzymującym. Ma to miejsce wtedy, gdy zamówiony przez Ciebie pakiet zawiera opcję dodatkowych konsultacji. Otrzymasz wtedy informacje na temat tego, co należy zrobić, aby mieć pewność, że nie doświadczysz efektu jojo. Specjalista doradzi również jak powinieneś postępować, aby stare nawyki żywieniowe będące przyczyną Twoich kłopotów nigdy już nie powróciły.

Mieszkasz w Gdańsku lub jego okolicach i chcesz zacząć żyć zdrowo? Poradnia Mój Dietetyk to miejsce, do którego powinieneś się udać, aby na trwałe zmienić swoje życie.