Etap

1

Umówienie wizyty

Na wizytę w poradniach Mój Dietetyk możesz umówić się telefonicznie, mailowo, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie danego gabinetu lub za pośrednictwem portalu “Znany lekarz” (wybrane placówki). Podczas pierwszego kontaktu z dietetykiem otrzymasz informacje o pełnej ofercie poradni Mój Dietetyk. Dietetyk przedstawi Ci możliwości współpracy i rodzaje oferowanych pakietów. Natomiast ostateczną decyzję, który rodzaj oferty najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom podejmiesz podczas pierwszego spotkania z dietetykiem.

Etap

2

Pierwsze spotkanie

Wraz z dietetykiem omawiasz stan Twojego zdrowia, tryb życia, poziom aktywności fizycznej i Twoje zwyczaje żywieniowe. Jest to również czas na przedstawienie Twoich oczekiwań. Podczas pierwszego spotkania dietetyk dokonuje profesjonalnych pomiarów, określając nie tylko Twoją masę ciała, ale także, dzięki analizatorowi składu ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, wody, masy mięśniowej w Twoim organizmie oraz podstawową przemianę materii, która jest podstawą określenia zapotrzebowania na kalorie.
Na tej podstawie dietetyk proponuje Tobie pakiet współpracy i określa czas trwania kuracji.

Jeśli jesteś osobą zdrową, pragniesz schudnąć i masz swoje ulubione produkty, bez których nie wyobrażasz sobie swojego codziennego menu, ponadto potrzebujesz silnej motywacji i wsparcia, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie pakiet „Szczęśliwy sposób odżywiania na zawsze”. Podczas indywidualnej konsultacji dietetyk określa Twoją motywację do zmiany, omawiacie tryb życia i żywienia oraz Twoje preferencje smakowe.

Gdy borykasz się z jakąś chorobą dietozależną, proponujemy Ci pakiet „Specjalistyczna opieka dietetyczna”. Na pierwszej wizycie będziesz proszony o przedstawienie aktualnych wyników badań – dietetyk na spotkaniu szczegółowo przeanalizuje Twój stan zdrowia. W razie konieczności poprosi o konsultację z lekarzem. Otrzymasz jadłospis idealnie zbilansowany i dobrany do Twojej jednostki chorobowej oraz w miarę możliwości preferencji smakowych.

Jeśli przede wszystkim zależy Ci na nauce zdrowego odżywiania, wypracowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, rozwianiu wielu nurtujących Cię pytań, na temat mitów i faktów żywieniowych oraz wdrażaniu prozdrowotnego trybu życia, idealnym rozwiązaniem będą “Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”. Dzięki temu pogłębisz wiedzę żywieniową oraz będziesz stale motywowany do wprowadzania pozytywnych zmian żywieniowych do Twojego życia.

Etap

3

Odbiór jadłospisu

Podczas kolejnego spotkania odbierasz przygotowany dla Ciebie 14-dniowy jadłospis (wyjątek pakiet „Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”), który omawiacie z dietetykiem oraz wyznaczacie cel na pierwszy okres trwania kuracji.

Etap

4

Spotkania kontrolne

Jeśli wybrałeś ofertę z jadłospisem, to po około 2 tygodniach stosowania zaleceń zaprosimy Cię na spotkanie kontrolne. Wspólnie z dietetykiem sprawdzacie Twoje pierwsze efekty. Oceniasz swoje samopoczucie i smakowitość potraw. Jest to również czas, w którym wraz z dietetykiem pracujecie nad Twoją dalszą motywacją i wyznaczacie kolejny cel. Po tym spotkaniu przygotowany zostanie dla Ciebie nowy 14-sto dniowy jadłospis.
Na kolejne wizyty kontrolne umawiasz się co 2 tygodnie, za każdy razem otrzymujesz nowy jadłospis, który uwzględnia możliwości czasowe przygotowania przez Ciebie posiłków. W trakcie kuracji uczysz się prawidłowych nawyków żywieniowych, możesz także liczyć na wsparcie Twojego dietetyka w trudnych sytuacjach i stały kontakt z nim. Ilość wizyt zależy od Twoich potrzeb oraz ustalonego wspólnie planu.

W trakcie konsultacji z elementami coachingu każdorazowo pracujecie z dietetykiem nad wspólnie wybranym zagadnieniem, dotyczącym np. odpowiedniego nawodnienia, metabolizmu, aktywności fizycznej czy ilości tłuszczu w diecie. Dietetyk nie tylko odpowie na nurtujące Cię pytania z zakresu żywienia, ale przede wszystkim będzie Twoim wsparciem i poprowadzi Cię do pozytywnych zmian żywieniowych w Twoim życiu. Na kolejnych spotkaniach dietetyk będzie też weryfikował Twoje zadania i sprawdzi jakie osiągasz postępy.

Etap

5

Stabilizacja masy ciała i utrwalenie nawyków

Jeśli korzystałeś z pakietu jadłospisem, to po osiągnięciu Twojego zamierzonego celu, ustalone zostaną dla Ciebie zalecenia stabilizujące Twoją masę ciała. Otrzymasz materiały edukacyjne i wskazania, jak uniknąć efektu jojo.
Gdy wybrałeś pakiet z konsultacjami, to po osiągnięciu celu, proponujemy Ci spotkania podtrzymujące, które umawiane są indywidualnie, a ich celem jest zapobieganie efektowi jo jo i powrotom do nieodpowiednich nawyków żywieniowych.