Większość z nas wie, przynajmniej w ogólnym zarysie, jakich produktów powinniśmy unikać a jakich więcej włączać do diety. Pojawia się więc pytanie po co korzystać z pomocy dietetyka, skoro można by samemu tą wiedzę wprowadzić w życie. Oto kilka z powodów, dla których współpraca z dietetykiem z naszej poradni na pewno będzie wartościowa:

  1. Dietetyk pokaże jak zdrowe zasady możesz wcielić w życie. Jeśli jesteś zabiegany, nie masz dla siebie zbyt wiele czasu i jedzenie 5 posiłków dziennie wydaje Ci się nie możliwe, dietetyk podpowie Ci jak to zrobić w prosty i szybki sposób. Specjalista z naszej poradni skomponuje Twoją dietę tak żebyś był w stanie ją zrealizować!
  2. Dietetyk nauczy Cię jak przyrządzić zdrowe potrawy tak by były smaczne. Jeśli obawiasz się że dietetyk każe Ci jeść niesmaczne surówki i ryby na parze to koniecznie zadzwoń do nas i umów się na wizytę. Dla specjalistów z naszej firmy zdrowe gotowanie to pasja i poszukiwanie ciekawych smaków. Niezależnie od tego czy jesteś zwolennikiem tradycyjnej kuchni polskiej, orientalnych smaków czy włoskich dań typu pizza czy makaron dostosujemy twoją dietę do twoich upodobań.
  3. Przekonania o zdrowej diecie trafiających do nas osób często okazują się mylne. W dobie natłoku informacji trudno jest odnaleźć te, które są rzetelne, poparte badaniami naukowymi. Nasi dietetycy, wykształceni w zakresie dietetyki i żywienia człowieka, rzetelnie odpowiedzą na żywieniowe pytania typu czy rzeczywiście należy jeść zgodnie z grupą krwi, czy tłuszczu w diecie rzeczywiście trzeba unikać i czy pomidora można łączyć z ogórkiem.
  4. Nasi dietetycy kształcą się z tzw. diet coachingu. Oznacza to że poza poznawaniem zasad zdrowego odżywiania kuracja w naszej poradni będzie polegała również na stałej pracy nad Twoją motywacją do zdrowego stylu życia. Dietetyk będzie monitorował twoje postępy. Dzięki rozsądnemu sposobowi wyznaczania celów, opartemu na zasadzie SMART, będziesz osiągał sukces za sukcesem, aż dojdziesz do wymarzonej formy.
  5. Dietetyk nauczy Cię jak zdrowo się odżywiać nie będąc na diecie. Kto kiedykolwiek sam się odchudzał ten wie, ze łatwiej schudnąć niż utrzymać masę ciała po kuracji. Nasze kuracje prowadzone są w ten sposób by po ich zakończeniu nie występował efekt jojo i byś wiedział jak samemu dokonywać zdrowych wyborów.
  6. Dietetycy z naszych poradni posiadają wiedzę o prawidłowym żywieniu zarówno osób zdrowych jak i cierpiących na schorzenia powiązane z dietą. Jeśli dostałeś zalecenie od lekarza że powinieneś przejść na dietę, ale nie bardzo wiesz jaką lub nie wiesz jak z ograniczonej ilości produktów przygotować smaczną i pełnowartościową dietę, zgłoś się do nas. Dowiesz się jakich produktów powinieneś unikać, jakie włączyć do jadłospisu i jak przygotować z nich posiłki tak by wspomagały Twoje leczenie.