Rzeszów, Centrum Medyczne SABAMED Krasne 33, 36-007

Skuteczne odchudzanie w Rzeszowie

Dietetyk Rzeszów

Borykasz się z nadprogramowymi kilogramami? Zastanawiasz się jak się ich pozbyć? Rozwiązaniem Twojego problemu będzie zmiana diety na Szczęśliwy Sposób Odżywiania! Dieta nie musi być męcząca. Możesz jeść to, co lubisz i chudnąć, bez wyrzeczeń. Możesz poprawić swoje zdrowie bez suplementów na odchudzanie. Sukces osiągniesz dzięki racjonalnej diecie, dopasowanej do preferencji kulinarnych i możliwości czasowych pacjenta. Naszą specjalnością jest racjonalne odchudzanie, dlatego możesz liczyć na naszą pomoc. Jeśli chcesz umówić się na spotkanie z dietetykiem, możesz to zrobić dzwoniąc do nas lub poprzez zostawienie swoich danych za pomocą formularza — wtedy to my skontaktujemy się z Tobą.

Umówienie się na wizytę w gabinecie dietetycznym Mój Dietetyk Rzeszów

Na wizytę w poradni Mój Dietetyk możesz umówić się w najbardziej dogodny dla Ciebie sposób. Wyślij maila, wypełnij formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie gabinetu, zaplanuj wizytę za pomocą strony „Znany lekarz” lub po prostu zadzwoń. Podczas kontaktu nasi dietetycy chętnie zaprezentują dostępną w poradni Mój Dietetyk ofertę i przedstawią opcje współpracy. Po poznaniu wszystkich możliwości będziesz mieć czas, aby dokładnie przemyśleć każdą możliwą opcję. Swój ostateczny wybór potwierdzisz dopiero podczas pierwszej wizyty u naszego dietetyka.

Pierwsza wizyta w poradni dietetycznej Mój Dietetyk Rzeszów

Podczas pierwszego spotkania z dietetykiem zostanie omówione wiele istotnych kwestii. Musisz przygotować się na szczegółową analizę Twojego stanu zdrowia i zwyczajów dotyczących żywienia. Ważne będą również informacje na temat tego, jaki prowadzisz tryb życia i czy uprawiasz jakieś sporty. Razem z dietetykiem omówisz swoje oczekiwania. Następnie Twoje ciało będzie poddane dokładnym pomiarom oraz analizie składu ciała. W ten sposób może zostać wyznaczony poziom tkanki tłuszczowej, mięśni, a także wody. Dzięki tym pomiarom można w łatwy sposób określić przemianę materii pacjenta oraz zapotrzebowanie kaloryczne. Wszystkie te czynności są bardzo istotne, ponieważ pozwalają na dokładne zaplanowanie diety, ustalenie indywidualnego pakietu współpracy oraz podanie przybliżonego czasu osiągnięcia wymarzonych rezultatów.

Przykładowym pakietem jest pakiet „Szczęśliwy sposób odżywiania na zawsze”. Spełni on oczekiwania tych osób, które nie borykają się z żadnymi poważnymi kłopotami ze zdrowiem. Są w nim uwzględniane ulubione produkty pacjenta, które po odpowiednich ustaleniach zostają w jego menu. Konsultacja dietetyczna pozwala również na określenie motywacji do zmian w jadłospisie. Uwzględniona zostaje także aktywność fizyczna oraz tryb życia. Dodatkowo bierze się pod uwagę, jakich produktów pacjent nie lubi, a jakie je bardzo chętnie.

Jeśli ze względów zdrowotnych, Twoja dieta musi wykluczać jakieś produkty, proponujemy Ci pakiet „Specjalistyczna opieka dietetyczna”. Jest on oparty o przedstawione przez Ciebie wyniki badań lekarskich. Musisz zadbać, aby wyniki były jak najbardziej aktualne. Dieta ta jest ustalana po przeanalizowaniu stanu zdrowia i w razie potrzeby po konsultacji z lekarzem. W ten sposób będzie ona idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dietetycy postarają się jak najlepiej dopasować dietę do preferencji smakowych pacjenta.

”Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu” to z kolei doskonała propozycja dla osób, których głównym celem jest nauka zdrowego odżywiania. Dzięki temu pakietowi możliwe będzie wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych oraz nauka podstawowych kwestii związanych z przygotowywaniem zdrowych posiłków. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości i odpowiemy na pytania. Dodatkowym atutem pakietu jest ciągła motywacja, dzięki której Twój postęp będzie znacznie wyraźniejszy.

Następna wizyta u dietetyka

W trakcie kolejnego spotkania z dietetykiem, w Twoje ręce zostanie przekazany 14-dniowy jadłospis, zaplanowany dokładnie według Twoich potrzeb. Dietetyk omówi go dokładnie i wraz z nim ustalisz swoje cele na czas trwania kuracji. Wyjątek stanowi pakiet “Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”, który ma swój odrębny program i przebieg.

Spotkania kontrolne

Pierwsza kontrola (po wyborze pakietu, w którym dostajesz jadłospis) odbywa się po 2 tygodniach. Podczas tego spotkania będzie możliwość skontrolowania efektów i postępów. Kolejnym elementem kontroli jest ocena stanu Twojego samopoczucia, które jest bardzo istotne podczas diety. Kontrola to też czas na przekazanie wszelkich zastrzeżeń dotyczących diety i praca nad utrzymaniem wysokiego poziomu motywacji. Pomagają w tym takie działania jak wyznaczanie kolejnych celów. Jest to spotkanie, na którym otrzymasz kolejny jadłospis zaplanowany na 14 dni.

Dalsze wizyty kontrolne również odbywają się przeważnie w 2-tygodniowych odstępach czasu. Dostajesz wtedy kolejne jadłospisy, które uwzględniają Twoje gusta smakowe oraz możliwości czasowe. Dzięki regularnym konsultacjom świadomość pacjenta na temat zdrowego żywienia wzrasta, a prawidłowe nawyki zostają wprowadzone do życia. Dietetyk poza przekazywaniem jadłospisów stale kontroluje postępy pacjenta, który zawsze może liczyć na pomoc, wsparcie i zrozumienie.

W ramach pakietu “Konsultacje dietetyczne z elementami coachingu”, na konsultacjach omawiane są różne zagadnienia. Mogą one dotyczyć prawidłowej aktywności fizycznej, ilości poszczególnych składników w diecie, przyspieszenie szybkości metabolizmu i innych nurtujących pacjenta zagadnień. Dietetyk w tej sytuacji ma za zadanie nauczyć pacjenta racjonalnych zachowań żywieniowych, a także weryfikować postępy i wiedzę pacjenta. Konsultacje te polegają na aktywnej nauce, na której możesz zadawać pytania i prowadzić dyskusje z dietetykiem, który postara się wyjaśnić Ci wszystko w przystępny sposób.

Aby utrwalić wyrobione przez Ciebie zdrowe nawyki, wypracowane podczas wyboru pakietu z jadłospisem i uniknąć tak zwanego efektu jojo, który polega na ponownym przybraniu masy ciała, dostaniesz od dietetyka specjalne materiały. Ułatwią one stabilizację Twojej masy ciała utrzymanie Twoich efektów.

Jeśli pakietem, który wybrałeś, był pakiet z konsultacjami dietetycznymi, proponujemy Ci opcję ze spotkaniami podtrzymującymi. Są to spotkania, które zapobiegną powróceniu złych nawyków żywienia, a co za tym idzie, zapobiegają także efektowi jojo. Można umawiać się na nie indywidualnie, według własnych potrzeb. Jest to także doskonały sposób na utrzymanie stałego poziomu motywacji.